Türkiye'nin Zemin Ürünleri Marketi

Türkiye'nin Zemin Ürünleri Marketi

Sıkça Sorulan Sorular

PROFLOOR X 825 ZEMİN BOYASI UYGULAMADAN ÖNCE ZEMİNİ NASIL TEMİZLEMELİYİM ?
Zemin Boyasını uygulamadan önce zeminin nemsiz, kuru  temiz ve sağlam  yüzey olmalıdır. Zemin temizliği  mümkün olduğunca süpürülerek yada hava ile tozdan arındırılarak yapılmalıdır.  su ile yıkama yapılmasından kaçınılmalıdır çünkü yüzeydeki su kurusa bile, özellikle yüzeye işlemiş nem daha geç kuruyacağından ileride ürünün yapışma kabiliyetini çok ciddi tehdit edecektir.  Zeminde yağ ve benzeri petrol türevli lekeler yada bölgeler varsa bu bölgelerde Selülozik Tiner kullanılarak temizlenmelidir. Farklı tiner ve çözücü kimyasallar ürünü bozabilir.
 
PROFLOOR X 825 ZEMİN BOYASINI KENDİM UYGULAYABİLİRMİYİM ? 
Uygulaması normal ev boyası uygulaması ile aynıdır herkes rahatlıkla uygulama yapabilir ürünümüzün kimyasal yapısı kolay uygulamaya elverişlidir kargo ile kapınıza kadar gelen tenekeyi açıp uygulama yapmadan önce boya selülozik tiner ile %5 oranında inceltilebilir bu durumda boyanın iyice karıştırılması gereklidir daha sonra boyayı zemine   direk rulo, fırça yada   püskürtme makinası ile uygulama yapılabilir.

BARS ZEMİN ÜRÜNLERİNİ NEREDEN VE NASIL TEMİN EDEBİLİRİM. BAYİLİKLERİNİZ VARMI ? 
www.zeminboyasi.com adresimizden direk kapınıza sevk ediyoruz. Web Sitemize girerek Ral Kodu  Renk Kartelamızdan  seçeceğiniz kodunu sipariş bölümünden seçerek  online satış sitemizden 7/24 satınalabilirsiniz Onaylanan siparişiniz, aynı gün  içinde imal edilip, tarafınıza teslim edilmek üzere kargo şirketine verilir. Whatsap ile sipariş vermek isteyen tüketicilerimiz   +90 532 155 89 70 nolu  sipariş hattımızdan taleplerini bildirebilirler. 

ÜRÜNLERİNİZİ KOVA AMBALAJ DIŞINDA DAHA KÜÇÜK MİKTARLARDA ALABİLİRMİYİM ?
Ürünlerimizin web sitemizdeki satın alma bölümünde çıkan seçeneklerde olan miktarlar dışında farklı ambalaj ve ağırlıklarda üretilememektedir. 

ÜRÜNLERİNİZDEN NUMUNE ALABİLİRMİYİM ?
Bedelli yada bedelsiz numune çalışmamız  bulunmamaktadır deneme yapmak isteyen müşterilerimiz boyayı kendi zeminlerinde uygulama yapmak ve sonucunu görmek için en küçük ambalajlarda  minimum 1 kova ürün almaktadırlar.
 
DEVAMI OLAN SİPARİŞLERDE RENK FARKI ÇIKARMI ?
Farklı kazanlarda üretilen tüm ürünlerde azda olsa ton farkları olur bu tüm dünyada renk ile yapılan tüm işlerin  doğal bir sonucudur. Bu yüzden alışverişinizi yaparken yetecek kadardan biraz fazla almanızı öneriyoruz  . Siparişinizin adetlerini hesaplarken, 1 kova fazla olması, eksik kalmasından daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Web sitemizde belirttiğimiz sarfiyat değerleri ortalama verilerdir. Zemin türü ve yapısına göre farklılıklar gösterebilir. Kesin sarfiyatı bilmek için öncesinde,1 kova ürünü zemininizde uygulayarak, tecrübe edebilir, buna göre kesin sarfiyatınızı ve alım adetlerinizi belirleyebilirsiniz.
 
PROFLOOR X ZEMİN BOYASI'nın GARANTİSİ VARMIDIR ZEMİNİMDE KULLANIM ÖMRÜ NE KADARDIR ?
Her işletmenin yada mekanın  zemin yapısı ve zemin trafiği birbirinden farklı olmaktadır bu yüzden belli bir garanti süresi  ifade  edemiyoruz. Her zemin yapısı kendi içinde değerlendirilceğinden, kesin çözüm için uygulama öncesinde, zeminde 1 kova uygulanarak, yaşlandırmaya bırakılıp, elde edilen sonuçlara göre kesin karar sahibi olunabilir. Ürünlerimizin, teknik spesifikasyon değerleri oluşturulurken, en yakın ortalama rakam ve veriler baz alınmıştır.  Profloor x 825 ürünümüz, yaya ve araç trafiğinin oluşturabileceği darbe ve aşınmalara karşı maximum direnç sağlayabilecek kimyasal yapıda imal edilmektedir. 

SÜREKLİ TOZUMA YAPAN BİR ZEMİNİM VAR. BURAYA HANGİ ÜRÜNÜ UYGULAYABİLİRİM ?
Önce "Tozumalı Zemin" ne demek bunu anlayalım: Çimento esaslı yüzeylerde, süpürüldükçe yada temizlendikçe sürekli olarak, zeminden kopan mikron boyutlarında toz parteküller oluşuyorsa,  bu zemine "Tozumalı Zemin" diyebiliriz. PROTEC 885 TOZUMA ÖNLEYİCİ ürünümüzü bu tip zeminler için ürettik çok ince ve şeffaf (transparan) yapısı gereği, çimento esaslı zeminler tarafından, hızla emilir ve bu emilim gerçekleşirken, beraberinde zemindeki toz partekülleride zeminin içinde hapsolur yüzeyde bıraktığı film tabakası sayesinde, hem dekoratif bir yüzey görüntüsü oluşur. Hem de sıkılaşan ve sertleşen yüzey sayesinde, zeminin toz oluşumu özelliği bertaraf olur daha sonra görsel açıdan renklendirme istenirse PROFLOOR   X  825 zemin  boyası ürünümüzü uygulayabilirsiniz.

PROFLOOR   X  825  ZEMİN BOYASI KİRLENİRMİ ?
Ürünümüzün üzerinde oluşan araç ve yaya trafiği gerekçesiyle kirlenmeler olasıdır. Lastik tekerlekli araçlar,  Zemin Boyası üzerinde kauçuk lastik izi olarak tabir ettiğimiz lekeler bırakabilir. Yada farklı sebepler ile zemin üstü trafiğine bağlı olarak kirlenmeler oluşabilir. Lekenin cinsine ve kuruma süresine göre, su ve fırça ile üzerinde, kısmen yada tamamen temizlik yapılabilir. İsterseniz, geç kirlenip, kolay temizlenme etkisini maximum derecede artırmak ve parlak bir yüzey elde etmek için,  Zemin Boyası üzerine tek kat olarak, şeffaf, PROTEC GUARD 883 koruyucu vernik ürünümüzü uygulayabilirsiniz belirli oranda daha az kirlenme elde edilir.

PROCLEAN PAINT 826 NASIL BİR BOYADIR ?
Reçine asaslı yada Epoksi gibi Çok farklı zemin boyaları ile boyanmış ve eskimiş zeminleri çok hızlı şekilde temiz gösterilmesi gereken denetleme ,müşteri ziyareti, makine ekipman yer değişikliği gibi durumlarda eski boya üzerine hızlıca herkes tarafından kolayca uygulanan 1 saatte kuruyan o alanı hızlı birşekilde tekrar kullanır hale getirebileceğiniz ekonomik ve pratik son kat temizlik boyasıdır

PROFLOOR X 825  ZEMİN BOYASI EPOKSİ GİBİ BİR BOYAMIDIR ?
Profloor x Zemin Boyası Epoksi değildir. Epoksi ürünler çift kompenantlı olur. Bizim zemin boyamız tek kompenantlı ve kullanıma hazırdır. Epoksi sistemlerini genelde tüketici kendisi uygulayamaz işçilik hizmeti alması gerekebilir. Epoksi sistemler güneş gören açık alanlarda uygulanmaz ve bu sistemlerin uygulama süresi çok uzun ve zahmetlidir. Ayrıca  birim fiyatları çok yüksektir PROFLOOR X 825  ZEMİN BOYASI ve epoksi boyalar birbirinden farklı ürünlerdir epoksi boya uygulamak isteyen tüketicilerimiz  çift kompenantlı solvetsiz PROEPOXY PAINT 630 epoksi boyamızı web sitemizden satın alabilrler.
 
PROFLOOR X 825  ZEMİN BOYASI YÜZEYİN DOKUSUNU DEĞİŞTİRİRMİ ?
Ürünümüz yüzeyde film tabakası şeklinde ince bir koruyucu katman oluşturduğundan, Zemindeki mevcut yüzey dokusu yada yüzeyde bulunan derz, yarık,  v.s gibi boşluk  doldurmaz. Dolgu ve tamiratlar için uygulama öncesinde, PROREPAIR MMA 886 hızlı kuruyan yüksek dayanımlı tamir harcımız yada web sitemizdeki zemininize uygun tamir harçlarımızın birisiyle  yüzey hazırlığı yapılmalıdır.

ARTAN ZEMİN BOYASI OLURSA ÜRÜNÜ NASIL MUHAFAZA EDEBİLİRİM ?
Uygulama sonrası kalan boyalarınızı daha sonra kullanmak üzere kovadaki boyanın üzerini 1mm örtecek kadar Selülozik Tiner ilave ederek, hava girişini kesip, kapağını sıkıca kapatıp, uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

ZEMİNİM İÇİN KAÇ KOVA BOYA VE KORUYUCU VERNİK SİPARİŞ VEREBİLECEĞİMİ NASIL HESAPLAYABİLİRİM ?
Ürünümüz'ün 18 kg.lık 1 kovası ile çift katta, zemine göre değişebilir yaklaşık 70  m2 alanı uygulayabilirsiniz. Üzerine, PROTEC GUARD 883 koruyucu vernik uygulamak istediğinizde, 10 kg.lık 1 kovası ile tek katta yaklaşık 110  m2 lik  alanı uygulayabilirsiniz. 

PROFLOOR X 825    ZEMİN BOYASI UYGULAMA SONRASI LOKAL OLARAK KALKMA ve KABARMA OLDU. BUNUN SEBEBİ NEDİR ?
Ürünümüz kimyasal açıdan çok üstün nitelikte ve mükemmel değerlerde yapışma kabiliyetine sahiptir. normal şartlarda çok uzun süre zeminde kalır  ancak uygulamadan hemen sonra yada belli bir süre sonra, uygulama alanının muhtelif bölgelerinde, kalkma,kabarma,baloncuk oluştuysa, bunun birden fazla sebepleri olabilir. Üründe genel bir yapışma  problemi olsa, uygulanmış bölgeden kısmi olarak değil, komple bir kalkma söz konusu olur. Genelde kalkma ve kabarma olayı hatalı uygulamalar yüzünden olmaktadır uygulamadan önce aşağıdaki uygulama hatalarına dilkkat edilmelidir
1- Ürünümüz selülozik tiner ile %5 oranında inceltilmeden rulo ile uygulanmışsa, kalın kalan bölgeler yüzünden olabilir kalın uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır.
2- Uygulama öncesinde zemin temizliği suyla yapılmışsa, yüzey kurusa bile, zeminin içine işleyen nem daha geç kuruyacağından, nemli kalan bölgeler olmuş olabilir. Bu bölgelerdeki nem, sonradan dışarı çıkmak isterken ürünün aderans yapısına zarar vermiş olabilir.
3- Zeminde aderansı tehdit edebilecek, petrol türevli lekeler yada bölgeler olmuş olabilir. Yağ lekeleri gibi petrol türevli lekeler asla su ile yada deterjanlar ile temizlenmez. Buralarda kesinlikle Selülozik tiner kullanılmalıdır. Bazı tüketicilerimiz, Selülozik tiner yerine, Sentetik tiner ile temizlik yapıyorlar. Buda son derece yanlıştır. Çünkü, Sentetik tinerde yapısı gereği, bünyesinde yağ ihtiva eder. 
4- Uygulama yapılan bölge, toprağa değen, nem izolasyonu olmayan taban betonu ise; betonun topraktan gelen nemi emerek, uygulamanın yapıldığı yüzeyinden tahliye etmek istemesi gerekçesi ile ürünün aderans yapısına zarar vermiş olabilir. 
5- Uygulama yapılan ortamdaki düşük hava sıcaklığı gerekçesi ile, uygulanmış bölgenin genelinde tam kürlenme kuruması daha geç oluşacağından, bazı bölgelerde, sertleşme kuruması tamamlanmamış olabilir. 
6- Uygulama yapılan beton zemin üzerinde, zemin kürü olarak ifade ettiğimiz, parlak görünümlü ve sertleştirici ihtiva eden, yüzeyde kimyasal bir doku katmanı uygulaması yapılmışsa, bu doku üzerine aderans etkisi oluşmamış olabilir. Zira, her yapı kimyasalı üreticisinin kullandığı zemin kimya ürünleri birbirlerinden farklı yapılarda olabiliyor.
7- Uygulama öncesi, beton yüzey üzerinde; kendini taşıyamayan, gevşek, tozumalı yada iyi temizlenmediği için zeminde kalmış toz parteküllerinin oluşturduğu bir zemine uygulama yapılmışsa, bölgesel yada genel anlamda aderans tehditi oluşmuş olabilir.
8- çok emici olmayan yüzeylerin üzerine uygulama yapılmış gerekli aderans sağlanamamış olabilir.

WWW.ZEMİNBOYASI.COM DAN NASIL ALIŞ VERİŞ YAPILIR ?
Beğendiğiniz ürünleri, renk, malzeme tipi ve miktar seçeneklerini işaretledikten sonra sepetinize ekleyebilir, teslimat ve ödeme bilgilerini doldurarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

NEDEN ÜYE OLMALIYIM ?
zeminboyasi.com’a üye olarak farklı ürün kategorilerinde yapılan kampanya ve indirimlerden herkesten önce haberdar olup, karlı alışverişler yapabilirsiniz. Bir defaya mahsus olarak gireceğiniz iletişim bilgileri, teslimat adresi, fatura adresi gibi bilgiler ile siparişinizi tamamlayabilir, sipariş listenizden eski siparişlerinize ulaşabilirsiniz. Kampanyalarımız ile ilgili bilgilendirme e-posta ve SMS almak için duyuru listesine dahil olabilirsiniz. Yine aynı şekilde, daha önceki siparişlerinize kolaylıkla ulaşabilir, kişisel listeler oluşturarak sevdiğiniz renkleri kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. Bunların yanı sıra, üye olarak siparişlerinizi takip edebilirsiniz.

NASIL ÜYE OLABİLİRİM ?
Üye değilseniz, ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Üye Ol” menüsündeki formu doldurarak üye olabilirsiniz.

ÜYE OLMADAN SİPARİŞ VEREBİLİRMİYİM ?
Evet Sitede üye olmadan sepet oluşturabilir ve sadece e-posta,adres vb. bilgilerinizi girerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM ?
Sistemimize üyelik oluşturduğunuz e-posta adresinizi girerek “şifremi unuttum” butonuna tıklamanız durumunda yeni şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
 
TESLİMAT SÜRESİ NEKADAR ?
Siparişleriniz 1-5 iş günü içinde adrese teslim edilir. Teslim süresi mesafelere göre değişebilmektedir.
 
SİPARİŞLERİMİ NASIL İPTAL EDERİM YADA DEĞİŞTİREBİLİRİM ?
İptal ya da değişiklik talebinizi  0532 155 89 70 numaralı whatsaap İletişim numarasına Pazar günü hariç hafta içi mesai saatleri arasında mesaj yoluyla iletebilirsiniz. Ancak siparişinizin paketleme işlemi tamamlanmış ise, bu noktadan sonra siparişinizde iptal ya da değişiklik yapılamamaktadır. Paketleme işlemi tamamlanmış siparişleriniz için iade sürecini başlatabilirsiniz.

NASIL İADE EDEBİLİRİM ? 
Ürününüzü teslim aldıktan sonra 14 gün içinde kolayca ve ücretsiz iade edebilirsiniz. İade edilecek ambalajın  kesinlikle kapağının açılmamış olması gerekmektedir. Ücretsiz ve kolay iade adımları:
•    +90532 155 89 70  numaralı zeminboyasi  İletişim Merkezi’ni arayıp iade talebinizi iletin
•    İadenizi kolayca hazırlamanız için size açtığınız kutuda bir iade poşeti gönderdik. Ürünü bu poşete koyun ve poşetin ağzını bağlayın.
•    Boya kovasını orijinal kutusuna yerleştirin.
•    Koliyi kapatın ve bantlayın
•    Şimdi koliyi  Sürat Kargo’nun size en yakın şubesine götürerek iadenizi teslim edebilirsiniz. Dilerseniz 0850 202 0 202  nolu Sürat Kargo Çağrı Merkezi’ni arayıp adresinize kargo yetkilisini ücretsiz çağırarak da iadenizi teslim edebilirsiniz.
•    İade hizmeti ücretsizdir. Koliyi teslim ederken gönderimin karşı ödemeli olacağını belirtin.
•    İade adresimiz; uludağ  organize Sanayi Bölgesi Sahra Cad.No:6 Gürsu/ Bursa
 
İADE BEDELİM NE ZAMAN GERİ ÖDENİR ?
Sipariş iptali talebiniz veya ürün iade işleminiz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise, kartınıza iade işlemi yapılacaktır. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır
 

  • Garanti
  • Maximum
  • World
  • Finansbank
  • Axess
  • Advantage
  • Paraf
  • Visa
  • Master Card
  • Norton Secured
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.