Dış Cephe Astar

Yapı sektörü içerisinde yer alan astarlar, boyama işlemini kolaylaştıran seçeneklerden bir tanesi olarak kullanılmaktadır.

Boya işlemine başlamadan önce uygulama yapılacak olan zeminin üzerinde fazlalık varsa bunlar arındırılmalıdır. Bu sayede işleminiz daha kolay bir hale gelecektir. Astarlar kullanımı bu işlemden sonra gerçekleştirilmelidir. Uygulama yapılacak olan zeminin önceden astarla kaplanması sarfiyat açısından azalma sağlayacaktır. Bu sayede maddi anlamda olumlu sonuçlar elde etmiş oluyoruz. Yine inşaat sektörü içerisinde bazı zeminlerde oluşan çatlakları kapatabilmektedir. Bundan dolayı bu sektör içerisinde de kullanımı görülür. Astarların özellikleri arasında hem yalıtım sağlaması hem de boyanın boşluklara girmesini engellemesini sağlamak vardır.  Az malzeme harcanması gerçekleştirdiğinden dolayı tercihi fazla olmaktadır.

Aradığını astar çeşidi zeminboyasi.com sitesinde yer almaktadır.  Sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Astar Kullanımı Alanları Nelerdir? Hangi Amaçla Kullanılır?

Astarlar kullanıldığı alanlarda ekonomik avantaj olarak görüldüğünden dolayı sık tercih edilen ürünlerden bir tanesidir.

Astar kullanımı farklı amaçlar ile gerçekleştirilebilmektedir. Boyaların zeminde boş alanları doldurmaması ve daha az boya kullanılmasının sağlanmasını için tercih edilmektedir. Yine bazı zeminlerde yüzey özelliklerine bağlı olarak çatlaklar oluşmaktadır. Bu zeminlerde yine yüzey özelliklerine göre uygun astar seçimi yapılırsa çatlakların giderilmesi gözlemlenecektir. Bazı alanlarda da pürüzsüz bir zemin elde edebilmek için kullanıldığı görülmüştür. Genel olarak astar kullanımı az malzeme sarfiyatı amacıyla kullanılmaktadır. Yalnız avantajı sadece maddi açıdan belirlenmemesi gereken bir üründür. Zeminde bulunan boşlukları doldurduğundan dolayı yalıtım için kullanılmaktadır. Yalıtım sistemine katkı sağlanması yaşam alanları için oldukça avantajlı bir durumdur.

Astar çeşitleri zeminboyasi.com sitesinde sizi bekliyor.  Sayfa kapsamında çeşitli astarlar ile hangi alanda astar kullanımı gerçekleştirmek istiyorsanız ona uygun astarı sitemizde bulabilirsiniz.

Zeminboyasi.Com Astar Ürünleri Nelerdir?

Astarlar kullanım alanında oldukça avantaj sağlayabilen ürünlerdir. Ürünlerin avantajlarını kullanmak isteyen kişiler için zemin boyası sitesinde astar ürünleri kategorisinde yer alan ürünler incelenebilir.

  • Üniversal astar çimentolu ve su bazlı ürünler için genel astar
  • Brüt beton astarı
  • Epoksi esaslı solventsiz dolgulu çift bileşenli astar
  • Metil metakrilat esaslı ürünler için astar
  • Epoksi astar – solventsiz

Yukarıda isimleri verilen ürünleri zeminboyasi.com astarlar kategorisi içerisinden bulabilirsiniz.

Astarların Kullanım Şekilleri Nelerdir?

Zeminlere uygulanabilen astarlar farklı şekilde uygulanmaktadır. Astarlar farklı çeşitlerden oluşan malzemelerdir. Zemin yüzeyleri de aynı şekildedir. Bundan dolayı zeminin yüzeyine uygun olan astar seçimi yapılmalıdır.

Fırça, rulo ya da tabanca kullanımıyla astarları uygulayabilmek mümkündür. Ürünün daha verimli kullanılabilmesi için birden fazla kat uygulanması gerekir. Ayrıca her kat atıldığında bir süre beklenmesi de yine verimi arttıran etkenlerden biri olacaktır.  Astarları alırken dikkat edilmesi gereken kimyasalların çok olmaması ve ürün içerisinde zararlı içeriklerin bulunmamasıdır.

Zemin boyası online alışveriş sitesi kapsamında yer alan astar ürünleri en kaliteli şekilde sizinle buluşmaktadır. Astar ürünleri incelemesi için sitemize göz atabilirsiniz.

Astar Çeşitleri Nelerdir ?

Astar çeşitleri uygulanma alanına göre isim almaktadır. İç cephe astarları ve dış cephe astarları olmak üzere iki başlık altında toplanır.

Ürünler kullanılacağı mekana ya da kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Dış cephe astarları binaların dış kısmına uygulanabilmektedir. Bu sayede su itici özelliği kazandırılmış olur. Yalıtım avantajı e az boya avantajı sağlamaktadır. İç cephe astarları ise dolgu, su kesici ve transfer astarı gibi malzemelerin kullanımıyla iç kısımda yapılan uygulamadır.

Zeminboyasi.com adresinden en kaliteli astar ürünlerine sahip olabilirsiniz. Sitede inceleme yaptıktan sonra zeminboyasi.com üzerinden siparişinizi oluşturmanız mümkündür.